Krav Maga dla Młodzieży

ZAJĘCIA SAMOOBRONY DLA MŁODZIEŻY

Sekcja Junior 11-14 lat

Dlaczego Krav Maga jest dobrym wyborem jeśli chodzi o samoobronę dla młodzieży

Program zajęć KRAV MAGA dla młodzieży jest dostosowany zarówno do rozwoju, fizycznego, jak i psychicznego.

Młodzież podczas zajęć KravMaga poznaje zasady bezpieczeństwa, które mają na celu ograniczenie występowania sytuacji niebezpiecznych, zanim stworzą realne zagrożenie.

Podczas zajęć młodzież uczy się podstaw samoobrony takich jak techniki obronne i kontrataku oraz taktyki pozwalające bezpiecznie uciec od źródła zagrożenia. Pozwoli to na skuteczne odparcie agresji ze strony rówieśników czy dorosłych.

Młodzież dzięki zajęciom Krav Maga uczy się takich zachowań jak asertywność, dyscyplina, współpraca, łagodzenie konfliktów czy szacunek do siebie i innych osób.

Starannie dobrane scenariusze w sposób otwarty i ostrożny wyjaśniają możliwe ataki słowne czy też fizyczne, jakie mogą spotkać młodzież ze strony rówieśników, czy osób dorosłych.

Szczegółowo są omawiane możliwe reakcje w danym scenariuszu zarówno z ich strony, jak i strony agresora. Ćwiczone są wszystkie adekwatne reakcje występujące w danym scenariuszu.

Dzięki zajęciom Krav Maga młodzież staje się bardziej świadoma możliwych zagrożeń oraz uczy się skutecznych reakcji na takie zagrożenia. Dodatkowo zajęcia Krav Maga pomagają zwiększyć się poczucie pewności siebie oraz samoocena.

UCZYMY ASERTYWNOŚCI,
NIE AGRESJI!

CZEGO NAUCZAMY MŁODZIEŻ NA TRENINGACH KRAV MAGA

Pierwsza zasada Krav Maga mówi:

„Unikaj miejsc i sytuacji niebezpiecznych”

Obserwacja i świadomość możliwego zagrożenia pozwala go uniknąć i zminimalizować jego ewentualne skutki. Jest to element, na który kładziemy duży nacisk podczas naszych treningów.

Dobrze wiemy jednak, że zdarzają się sytuacje, w których uniknięcie konfrontacji staje się niemożliwe, tym bardziej wśród Młodzieży np. w szkołach czy w drodze do domu.

Dlatego jeszcze większy nacisk kładziemy na to, jak w takich sytuacjach skutecznie obronić siebie i pozostać bezpiecznym. Podczas treningów uczymy młodzież następujących elementów:

CO MŁODZIEŻ ZYSKA DZIĘKI ZAJĘCIOM KRAV MAGA

Bezpieczeństwo

Uczymy jak skutecznie bronić życia i zdrowia oraz jak unikać sytuacji, które takie zagrożenie mogą tworzyć. Takie podejście przełoży się na większy spokój opiekunów oraz realne bezpieczeństwo młodzieży.

Kondycja

Elementem każdego treningu są ćwiczenia i zabawy ogólnorozwojowe, które poprawią kondycję młodzieży, oraz wspomogą prawidłowy rozwój fizyczny. Nasze treningi są też dobrym sposobem na spalenie sporej ilości kalorii i zapewnieniu odpowiedniej dawki ruchu.

Lepsze wyniki w nauce

Badania potwierdzają, że młodzież regularnie uprawiające aktywność fizyczną osiąga lepsze wyniki w nauce, lepiej radzi sobie ze stresem, jest pewniejsza siebie oraz spokojniejsza dzięki możliwości "wyszalenia się" na treningach.

Dołącz do KRAVWAWA

Zajęcia Krav Maga dla Sekcji JUNIOR odbywają się raz w tygodniu

Grupa Junior Początkująca (11-14 lat)
środy godz. 19.00-20:00

Grupa Junior  Zaawansowana (11-14 lat)
wtorki godz. 19.00-20:00

KRAVWAWA DOŁĄCZ DO NAS

NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI​

TAK! Pierwszy trening jest BEZPŁATNY! Możesz przyjść, zobaczyć jak wyglądają nasze treningi Krav Maga i bez żadnych zobowiązań podjąć decyzję czy to jest to, czego szukasz.

Wystarczy się z nami skontaktować przez kliknięcie TUTAJ lub przechodząc do zakładki KONTAKT

Na pierwszy trening wystarczy zabrać ze sobą wygodny strój na zmianę do ćwiczeń, butelkę wody, zmienne obuwie na płaskiej i niebrudzącej podeszwie oraz dobry humor  🙂

Zajęcia są skonstruowane tak, że bez problemu poradzi sobie niezależnie czy jest typem bardziej nieśmiałym, czy energicznym. Dodatkowo Twoje dziecko będzie miało mega frajdę oraz doświadczenie, którego nie uczą w szkołach.

Krav Maga uczy dyscypliny, a podczas zajęć przekazujemy właściwą postawę moralną oraz uczymy szacunku do samych siebie, ale i innych. Zajęcia te są idealnym sposobem na kształtowanie charakteru, jak również eliminację niepożądanych zachowań.

Oczywiście, że tak! Tempo i poziom naszych treningów są dla osób początkujących nie tylko z Krav Magą ale też początkujących z szeroko rozumianymi aktywnościami fizycznymi. Treningi zawierają elementy ogólnorozwojowe dzięki czemu Twoje dziecko poprawi swoją kondycje.

Tak, jest grupa zaawansowana. Przejście do tej grupy wiąże się ze spełnieniem pewnych wymagań zarówno kondycyjnych, jak i technicznych. Dla studentów, którzy osiągną odpowiedni poziom, jest możliwość przejścia do grupy zaawansowanej.

Shopping Cart